Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Martyna Musiałowska

Martyna Musiałowska
Absolwentka Wychowania Fizycznego (I stopnień - 2013), studentka Turystyki i Rekreacji (II stopnień)

"Na studiach licencjackich studiowałam Wychowanie Fizyczne. Ukończyłam dwie specjalności: Sporty Walki, Ochrona Osób I Mienia oraz Ratownictwo i Sporty Wodne. Obecnie kontynuuję naukę na II roku studiów magisterskich w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego na kierunku wychowanie fizyczne (specjalność trenerska z zakresu piłki siatkowej), na II roku studiów magisterskich w WSG na kierunku Turystyka i Rekreacja (obszar menadżer sportu) oraz na II roku studiów podyplomowych Zarządzanie Bezpieczeństwem w Sporcie.

Od dziecka interesowałam się sportem, najpierw przede wszystkim siatkówką, potem moją pasją stały się sporty walki, stąd wybór pierwszej specjalności.  Podczas studiów odkryłam w sobie pasję do sportów wodnych, która jak się później okazało bardzo wpłynęła na moje dalsze życie.

Podczas studiów angażowałam się w dużą liczbę przedsięwzięć realizowanych przez Instytut Zdrowia i Kultury Fizycznej. Były to różnorodne działania począwszy od prowadzenia w ramach wolontariatu zajęć ruchowych dla dzieci, a skończywszy na pomocy w organizacji Międzynarodowych Konferencji Naukowych. Starałam się również brać czynny udział w wydarzeniach związanych ze sportem osób niepełnosprawnych, byłam m.in. wolontariuszką podczas Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych. Przez cały okres trwania studiów byłam też członkiem KU AZS WSG.

Okres studiów to nie tylko czas zdobywania teoretycznej wiedzy, ale także, a może przede wszystkim okres, kiedy powinniśmy rozwijać swoje pasje, zdobywać praktyczne umiejętności. Trzy lata studiów licencjackich wystarczy, aby zbudować pozytywny wizerunek własnej osoby w środowisku, w którym planujemy szukać pracy po studiach.

Na II i III roku studiów ukończyłam kilkanaście kursów i szkoleń, uzyskując m.in. tytuły instruktora sportu w siatkówce i pływaniu, instruktora rekreacji ruchowej w  zakresie samoobrony oraz aqua-aerobic, a także uprawnienia ratownika WOPR i wychowawcy w placówkach wypoczynku dzieci i młodzieży. Dużym ułatwieniem był dla mnie fakt, że część z tych szkoleń była organizowana przez WSG.
Wszystkie uzyskane umiejętności i uprawnienia starałam się wykorzystywać w praktyce, pracując w weekendy i wakacje jako ratownik wodny, instruktor pływania czy wychowawca na obozach letnich dla dzieci i młodzieży.

Gdybym mogła jeszcze raz wybrać uczelnię i kierunek studiów licencjackich wybrała bym dokładnie tak samo. WSG jest nowoczesną, przyjazną studentom Uczelnią, kładącą duży nacisk na kształcenie praktyczne. Studia w WSG umożliwiają start na rynku pracy już w trakcie ich trwania.
Na kierunku wychowanie fizyczne realizowane są ciekawe, dobrze dopasowane do zmieniających się potrzeb rynku pracy obszary studiów (specjalności), a zajęcia prowadzą osoby z ogromnym doświadczeniem i pasją.
Za dodatkowy wielki atut uważam szeroki wybór kursów i szkoleń oferowanych przez Centrum Szkoleń i Certyfikacji, dostępny dla studentów WSG w promocyjnych cenach.

Poza pracą zawodową jestem w trakcie pisania prac magisterskich, nadal staram się zdobywać nową wiedzę i umiejętności poprzez udział w różnego rodzaju kursach i szkoleniach, miesiąc temu skończyłam Kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w zakresie pływania niemowląt i małych dzieci. W dalszym ciągu regularnie trenuję sporty walki."

 

Oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży internetowej na rynku niemieckim

Oferta wygasa: 2018-10-13Porozumiewasz się po niemiecku tak samo dobrze, jak po polsku, a może nawet lepiej?Jesteś osobą, która czerpie przyjemność i energię z kontaktu z ludźmi?Nie boisz się złapać za słuchawkę i wykonać telefon? Edytowanie tekstu i tłumaczenie nie jest dla Ciebie czarną magią?...

Serwisant Sprzętu - nr ref. 9853

Oferta wygasa: 2018-10-02Opis pracodawcy:Klient Banku Danych o Inżynierach - firma Transactor Security Sp. z o.o. specjalizuje się w dostawach sprzętu szeroko pojętego bezpieczeństwa. W związku z ciągłym rozwojem poszukujemy specjalistów w zakresie elektroniki i mechaniki.Zainteresowanych prosimy o aplikowani...

Lider

Oferta wygasa: 2018-10-10Jesteśmy nowoczesną firmą o profilu technologicznym, działającą na całym świecie. Posiadamy niezwykle rozwiniętą sieć dystrybucji produktów: oddział w USA oraz partnerów i dystrybutorów w ponad 60 krajach. Nieustannie tworząc i stosując w naszych produktach innowac...
OffertyTablica Korzyścituba wsg bydgoszczKursy i SzkoleniaPrzedszkolePTEE-marketingOchrona pacjentaAUTOCADAUTODESKBaf kursbaf masterStudiujesz Zyskujesz

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

PROJEKT ABK

Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 1 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy realizacje projektu pn. „Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy”.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zadania mające na celu wzmocnienie struktury Akademickiego Biura Karier oraz zwiększenie liczby i dostępności usług, które ABK oferuje studentom. Założenia projektu pozwolą m.in. na: sfinansowanie udziału pracowników ABK w szkoleniach kompetencyjnych, zatrudnienie nowego pracownika ABK oraz zakup narzędzia do diagnozy kompetencji studentów. Ponadto, studenci Wyższej Szkoły  Gospodarki w Bydgoszczy skorzystać mogli będą z takich form wsparcia jak: diagnoza kompetencji, poradnictwo zawodowe, coaching, mentoring oraz monitoring karier zawodowych.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach Programu Akademickie Biura Karier, Konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-ABK/17 na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś. Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym).

Szczegółowych informacji dot. Projektu udziela Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, 
e-mail: biurokarier@byd.pl, tel.: (052) 567-07-20.

Termin realizacji: 01.01.2018 r. - 31.12.2019 r.

Całkowita wartość projektu:  356 973,50 zł

Wysokość dofinansowania: 323 429,37 zł