Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

WUP - NABÓR STUDENTÓW DO PRACY W NIEMCZECH W WAKACJE - DO 15.03.

Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu informuje:
w dniach od 20 stycznia do 13 marca 2015 r. będą prowadzone zapisy studentów zainteresowanych podjęciem pracy wakacyjnej w Niemczech.
 
Zainteresowani studenci mogą składać komplety dokumentów osobiście lub pocztą w nieprzekraczalnym terminie do dnia 13.03.2015 r. w:
- Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu, ul. Szosa Chełmińska 30/32, 87-100 Toruń
  telefon kontaktowy 56 669-39-08/11
 
- Oddziale Zamiejscowym WUP w Bydgoszczy, ul. Paderewskiego 26, 85-075 Bydgoszcz
  telefon kontaktowy 52 339 95 24/25
 
- Oddziale Zamiejscowym WUP we Włocławku, ul. Bulwary 5b, 87-800 Włocławek
  telefon kontaktowy 54 411 21 40
 
Oferowana praca wakacyjna to najczęściej prace pomocnicze w hotelarstwie, gastronomii, rolnictwie, sprzątaniu budynków jak również w niewielkim stopniu w przemyśle. Czas pracy, wynagrodzenie oraz pozostałe warunki pracy odpowiadają uregulowaniom taryfowym lub normom przyjętym na danym obszarze.

O zatrudnienie wakacyjne mogą ubiegać się studenci  szkół wyższych studiów dziennych, wieczorowych i zaocznych (w tym studenci ostatniego roku studiów, którzy na dzień 30.09.2015 będą posiadali status studenta, zamieszkujący lub uczący się na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, spełniający następujące warunki:
• Wiek od 18
• Gotowość do pracy przez co najmniej dwa miesiące w okresie wakacji.
 
Partner niemiecki Zentralstelle für Arbeitsvermittlung (ZAV) w Bonn nie przedstawia konkretnej oferty pracy lecz jedynie przesyła formularze zgłoszeniowe, które po wypełnieniu przez studentów udostępniane są niemieckim pracodawcom.
Jednocześnie informujemy, że w tym roku nabór do pracy wakacyjnej w Niemczech objęty jest limitem podań. W związku z tym o wpisaniu na listę kandydatów będzie decydować:
- znajomość języka niemieckiego (znajomość języka niemieckiego zwiększa szansę na otrzymanie zatrudnienia),
- poprawnie wypełnione dokumenty,
- kolejność zgłoszeń.
 
Pozostałe komplety dokumentów, które zostały poprawnie wypełnione pod względem merytorycznym i formalnym przyjmowane będą na listę rezerwową.
 
Komplet wymaganych dokumentów stanowią:
• 2 egzemplarze podania "Bewerbung 2015";
• 2 egzemplarze zaświadczenia o wpisie na listę studentów "Immatrikulationsbescheinigung"  z pieczątką nagłówkową uczelni oraz  imienną pieczątką osoby upoważnionej;
• 1 egzemplarz oświadczenia wyrażającego zgodę na przetwarzanie danych osobowych w związku z ubieganiem się o zatrudnienie za granicą;
• 1 egzemplarz oświadczenia zawierającego informacje o pracy wakacyjnej w Niemczech wraz z oświadczeniem potwierdzającym otrzymanie, zapoznanie się i akceptację warunków zatrudnienia zawartych w informacji dla studentów „Ferienbeschäftigung in Deutschland für ausländische Studenten, Stand: Dezember 2014”.
• Studenci, którzy posiadają prawo jazdy winni do kompletu dokumentów dołączyć kopię prawa jazdy.

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie tujestpraca.eu lub w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu, Oddziałach Zamiejscowych WUP w Bydgoszczy i we Włocławku.
Dokumenty niekompletne lub wypełnione w sposób niepoprawny zostaną odesłane do nadawcy.

W rekrutacji nie wezmą udziału osoby, które:
• złożą podania równocześnie w dwóch miejscach: w miejscu swojego zamieszkania i nauki,
• mają życzenie co do lokalizacji miejsca pracy,
• złożyły podania do WUP i dodatkowo ubiegają się o pracę wakacyjną bezpośrednio przez pracodawcę niemieckiego, lub złożyły podanie bezpośrednio w ZAV Bonn.

Oferty pracy

People Resource Planner - Koordynator HR

Oferta wygasa: 2019-09-30ALL NRG to międzynarodowa firma zatrudniająca blisko 700 pracowników. Nasza główna siedziba znajduje się w Aarhus w Danii. Zajmujemy wiodącą pozycję na świecie jako dostawca wysoko wykwalifikowanych rozwiązań dla sektora energetycznego na lądzie i na morzu. Koncentrujemy si...

Tłumacz j. ukraińskiego

Oferta wygasa: 2019-10-20B-Act Sp. z o. o. jest bydgoską firmą konsultingową z kapitałem polskim, która od 1994 roku realizuje inwestycje z zakresu:budownictwa drogowego,budownictwa kubaturowego (w tym użyteczności publicznej),budownictwa hydrotechnicznego,budownictwa przemysłowego,budownictwa wodno-ściekoweg...

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2019-11-30Fizjoterapeuta Nürnberg, Amberg, Bayreuth oraz ponad 300 innych ofert.NÜRNBERG, AMBERG, REGENSBURG...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl