Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

„Zawodowy alfabet pokolenia Z” – raport o młodym pokoleniu w pracy

Jakimi pracownikami są osoby urodzone po 1990 roku? Gdzie szukają pracy? Jakie są ich oczekiwania finansowe? Odpowiedzi na m.in. te pytania dostępne są w nowym raporcie dr Anny Dolot – Eksperta HR w ATERIMA HR.

Prawie w każdej organizacji spotykają się ze sobą pracownicy z różnych przedziałów wiekowych. Najmłodszym uczestnikiem rynku pracy jest dziś pokolenie Z – generacja, która świetnie czuje się w świecie nowych technologii. Dr Anna Dolot z ATERIMA HR, która regularnie bada zmiany na rynku pracy, postanowiła sprawdzić, jak młode pokolenie funkcjonuje zawodowo.

Okazuje się, że pokutujące stwierdzenie o niestałości młodego pokolenia to mit. Niemal 40% badanych przyznało, że mogłoby przepracować w jednej firmie nawet całe życie, gdyby praca była atrakcyjna.

Co zatem sprawia, że miejsce pracy jest dla młodych interesujące? Przywiązują wagę do wynagrodzenia (91%), ale też do innych czynników takich jak:

  • atmosfera w pracy (93%)
  • przełożony, który dzieli się wiedzą i doświadczeniem (87%)
  • rozwój przez udział w ciekawych projektach (79%).

 

Cały raport dostępny jest tutaj:

  •  

 

Publikacja podzielona jest na trzy rozdziały odpowiadające zbadanym obszarom. Pierwszy dotyczy charakterystyki pokolenia Z i zderzenia wyników ze stereotypami na jego temat. W drugiej części sprawdzono kwestie związane z rekrutacją, czyli m.in. gdzie młodzi szukają pracy i co skłania ich do aplikowania do firmy. Ostatni rozdział opisuje motywacje generacji Z.

 

Więcej informacji także na: www.aterima.hr

 

 

 

                                                                                                                                                                                                          

Oferty pracy

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-31Fizjoterapeuta – oferta pracyMiejsce pracy : Neuburg koło Ingolstadt/BayernPrzychodnia fizjoterapeutyczna....

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-12Oferta pracy dla Fizjoterapeuty.Fizjoterapeuta praca w Wolfsburgu ....

Młodszy Kontroler Jakości

Oferta wygasa: 2020-02-29Strategicznym obszarem działania firmy jest produkcja i sprzedaż papierów powlekanych. Wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji papieru samokopiującego pozwoliło na rozwinięcie kolejnych produkcji papierów powlekanych, ze szczególnym naciskiem na papiery silikonowa...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl