Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Od praktykanta do pracownika Nestlé

Od praktykanta do pracownika Nestlé, czyli przepis na karierę u światowego producenta żywności

Szczypta ambicji, łyżka inteligencji, szklanka pracowitości i otwartości na zdobywanie nowych doświadczeń zawodowych. Wszystko razem wymieszać aż do uzyskania jednolitej konsystencji. Odłożyć aż do wyrośnięcia. Oto prosty przepis jak z praktykanta stać się pracownikiem w wymarzonej firmie. Przedstawiamy historię praktykanta, który został firmie po 3-miesięcznych praktykach. Takich przypadków będzie jeszcze więcej – w Nestlé trwa właśnie 17. edycja praktyk letnich.

Tegoroczna edycja programu Letnich Praktyk w Nestlé ruszyła 1 lipca i potrwa do końca września. W tym roku do Nestlé Polska wpłynęło prawie 2 000 aplikacji młodych osób chętnych do odbycia 3-miesięcznych letnich praktyk. W sumie od 1999 do 2016 roku, na praktyki w Nestlé przyjętych zostało blisko 800 osób, a po praktykach zostało na dłużej w firmie prawie 50%. Jedną z nich jest Franciszek Strąkowski.

 – Już od samego rana czułem pewnego rodzaju dreszcz ekscytacji. Dostałem się na upragnione praktyki, a dzisiaj miał być mój pierwszy dzień pracy. Po przekroczeniu progu firmy, powitaniu przez szefa, poznałem zespół, z którym przez najbliższe trzy miesiące miałem pracować – opowiada Franciszek Strąkowski, były praktykant Działu Sprzedaży, a obecnie asystent Działu Spraw Korporacyjnych i PR.

Wszystko zaczęło się na IV roku studiów w Szkole Głównej Handlowej. Franciszek Strąkowski, jak wielu studentów, chciał odbyć praktyki zawodowe. Złożył kilka aplikacji, w tym do Nestlé. Dostać się na praktyki w takie miejsce – marzenie! Pierwsza rozmowa kwalifikacyjna odbyła się z przedstawicielem działu HR, a druga już z bezpośrednim przełożonym – Channel Sales Managerem. Kilka dni oczekiwania i zadzwonili – od 1 lipca Franciszek miał zacząć praktyki w Dziale Sprzedaży, w kanale nowoczesnym.

 – Pierwszy dzień był jednocześnie stresujący i ekscytujący. Ludzie wokół mnie wykazali się dużą chęcią współpracy oraz poznania nowego członka działu. To oni wprowadzili mnie w moje obowiązki, pokazali jak wygląda codzienne funkcjonowanie w Nestlé i ratowali, gdy początkowo gubiłem się w korytarzach firmy – mówi Franciszek Strąkowski.

W trakcie letnich praktyk, Franciszek realizował wiele projektów. Były to między innymi analizy akcji promocyjnych i analizy sprzedaży. Miał także okazję przekonać się, jak wygląda praca terenowych sił sprzedaży oraz poznać proces produkcyjny artykułów Nestlé w jednej z fabryk. W Nestlé bardzo spodobała mu się atmosfera pracy, dlatego nie zawahał się, gdy po praktykach zaproponowano mu pracę w Dziale Spraw Korporacyjnych i PR.

 – Ogromnie cieszę się, że zostałem wybrany spośród ponad 4000 aplikacji, które wpłynęły w ubiegłym roku na letnie praktyki w Nestlé. Wykorzystałem szansę, którą dostałem i cieszę się, że zaproponowano mi zostanie w Nestlé na dłużej – mówi Franciszek Strąkowski

Praktyki w Nestlé są częścią Europejskiej Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych – Nestlé needs YOUth – czyli wsparcia, jakiego pracodawca udziela młodzieży we wchodzeniu na rynek pracy. Firma zadeklarowała stworzenie do 2016 roku w całej Europie 10 000 miejsc pracy dla osób do 30. roku życia oraz kolejnych 10 000 miejsc staży i praktyk. W Polsce programem objętych będzie ponad 800 osób. Do zatrudniania ludzi młodych i stwarzania im możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego Nestlé zachęca także swoich partnerów biznesowych w ramach Sojuszu dla Młodych (ang. Alliance for YOUth), który cieszy się poparciem m.in. Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

Oferty pracy

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2019-12-30JOB Guide Listopad 2019Fizjoterapia/Niemcy...

Mechanik w Dziale Utrzymania Ruchu

Oferta wygasa: 2020-01-15Polska Press Sp. z o. o. – Drukarnia prasowa działa na rynku od dwudziestu lat, należy do Grupy Wydawniczej Polska Press. Naszym klientom oferujemy profesjonalny druk gazet codziennych i czasopism. Obecnie w związku z rozwojem poszukuje kandydata na w/w stanowisko.Osoby zainteresowane ...

Operator maszyn

Oferta wygasa: 2020-01-15Polska Press Sp. z o. o – Drukarnia prasowa działająca na rynku od 20-lat, należąca do Grupy Wydawniczej Polska Press. W ofercie firmy znajdują się druki gazet na trzech nowoczesnych maszynach drukujących w kolorze MAN UNISET wraz z liniami technologicznymi FERAG do insertowania wkłade...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl