Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Michał Pawlak

Michał Pawlak
Absolwent Kulturoznawstwa - 2009

"Z początku program kulturoznawstwa nie spełniał moich oczekiwań. Osobiście spodziewałem się większej ilości przedmiotów z dziedziny historii. Chociaż tak naprawdę w samą dziedzinę kulturoznawstwa można kolokwialnie ujmując, wepchnąć wiele różnych dziedzin nauk humanistycznych. Jednakże z roku na rok program stawał się coraz bardziej spójny, a zajęcia przybierały charakter praktyczny. Najlepiej wspominam zajęcia z Doktorem Chamotem, może dlatego że ich treść dotyczyła ściśle mojej ulubionej tematyki historycznej. Pozostając przy wykładowcach  należy podkreślić, że niejednokrotnie poznając zainteresowania swoich studentów „popychali” nas do dalszego działania. W ten sposób mogliśmy poznawać wielu ciekawych ludzi posiadających już konkretne doświadczenie w realizacji projektów w sektorze szeroko rozumianej kultury. Dzięki kontaktom, które udało nawiązać mi się na uczelni zrealizowałem parę projektów związanych z odtwórstwem historycznym, które dopiero zaczynało robić się popularne.
Bractwo rycerskie, w którym działam do dziś, uzyskało statut koła naukowego funkcjonującego przy katedrze Kulturoznawstwa, a jego opiekunem został bydgoski archeolog Robert Grochowski. Otworzyło to wiele nowych możliwości dla naszej grupy, nie tylko pod względem samej rekonstrukcji historycznej. Mogliśmy również zająć się profesjonalnie stroną merytoryczną naszej działalności na większą skale. Naszym pierwszym zrealizowanym przedsięwzięciem był pokaz filmu autorstwa Roberta Grochowskiego „Piękna Stara Bydgoszcz” połączony z krótkim wykładem i dyskusją. Z biegiem czasu podejmowaliśmy się coraz ambitniejszych przedsięwzięć, takich jak planowanie i realizacja imprez rekonstrukcyjnych (których cześć do dziś realizowana jest jako imprezy cykliczne), czy też działalność naukowo – badawcza w dziedzinie historii. Można śmiało powiedzieć, że większa cześć podjętych działań podczas studiów na kulturoznawstwie, pozwoliła mi na rozwój moich osobistych zainteresowań przez pryzmat zdobytej wiedzy i doświadczenia. Dziś owocem tamtych działań jest dalsza wieloaspektowa współpraca mojej osoby z uczelnią. Dodatkowo, działania wspomnianego koła naukowego dały podwaliny pod powstanie Fundacji „Zamek Bydgoski”, która znana jest w Bydgoszczy z organizacji wielu imprez rekonstrukcyjnych.

Swoje trzy lata spędzone na uczelni wspominam bardzo dobrze, oczywiście były momenty zwątpienia zwłaszcza w okresie sesyjnym. Studenci Kulturoznawstwa okazali się jednymi z najbardziej aktywnych na uczelni, świadczy o tym ilość projektów w jakich uczestniczyliśmy bądź też byliśmy autorami. Oczywiście nie przypisuje tutaj całej chwały swojemu rocznikowi bo nasi młodsi następcy równie dobrze sobie radzą, ale to właściwie my jesteśmy pionierami tego kierunku i to nam przypadło przecierać szlaki.

Po ukończeniu studiów licencjackich z dziedziny kulturoznawstwa na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy podjąłem studia magisterskie z dziedziny historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Owe studia ukończyłem w 2011 roku uzyskując tytuł magistra historii. Aktualnie prowadzę własną firmę „Semper Fidelis”, która zajmuje się organizacją imprez i eventów (głównie o tematyce historycznej). Dodatkowo pełnię funkcję Prezesa w Fundacji „Zamek Bydgoski”."

 

Oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży internetowej na rynku niemieckim

Oferta wygasa: 2018-10-13Porozumiewasz się po niemiecku tak samo dobrze, jak po polsku, a może nawet lepiej?Jesteś osobą, która czerpie przyjemność i energię z kontaktu z ludźmi?Nie boisz się złapać za słuchawkę i wykonać telefon? Edytowanie tekstu i tłumaczenie nie jest dla Ciebie czarną magią?...

Serwisant Sprzętu - nr ref. 9853

Oferta wygasa: 2018-10-02Opis pracodawcy:Klient Banku Danych o Inżynierach - firma Transactor Security Sp. z o.o. specjalizuje się w dostawach sprzętu szeroko pojętego bezpieczeństwa. W związku z ciągłym rozwojem poszukujemy specjalistów w zakresie elektroniki i mechaniki.Zainteresowanych prosimy o aplikowani...

Lider

Oferta wygasa: 2018-10-10Jesteśmy nowoczesną firmą o profilu technologicznym, działającą na całym świecie. Posiadamy niezwykle rozwiniętą sieć dystrybucji produktów: oddział w USA oraz partnerów i dystrybutorów w ponad 60 krajach. Nieustannie tworząc i stosując w naszych produktach innowac...
OffertyTablica Korzyścituba wsg bydgoszczKursy i SzkoleniaPrzedszkolePTEE-marketingOchrona pacjentaAUTOCADAUTODESKBaf kursbaf masterStudiujesz Zyskujesz

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

PROJEKT ABK

Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 1 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy realizacje projektu pn. „Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy”.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zadania mające na celu wzmocnienie struktury Akademickiego Biura Karier oraz zwiększenie liczby i dostępności usług, które ABK oferuje studentom. Założenia projektu pozwolą m.in. na: sfinansowanie udziału pracowników ABK w szkoleniach kompetencyjnych, zatrudnienie nowego pracownika ABK oraz zakup narzędzia do diagnozy kompetencji studentów. Ponadto, studenci Wyższej Szkoły  Gospodarki w Bydgoszczy skorzystać mogli będą z takich form wsparcia jak: diagnoza kompetencji, poradnictwo zawodowe, coaching, mentoring oraz monitoring karier zawodowych.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach Programu Akademickie Biura Karier, Konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-ABK/17 na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś. Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym).

Szczegółowych informacji dot. Projektu udziela Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, 
e-mail: biurokarier@byd.pl, tel.: (052) 567-07-20.

Termin realizacji: 01.01.2018 r. - 31.12.2019 r.

Całkowita wartość projektu:  356 973,50 zł

Wysokość dofinansowania: 323 429,37 zł