Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Michał Pawlak

Michał Pawlak
Absolwent Kulturoznawstwa - 2009

"Z początku program kulturoznawstwa nie spełniał moich oczekiwań. Osobiście spodziewałem się większej ilości przedmiotów z dziedziny historii. Chociaż tak naprawdę w samą dziedzinę kulturoznawstwa można kolokwialnie ujmując, wepchnąć wiele różnych dziedzin nauk humanistycznych. Jednakże z roku na rok program stawał się coraz bardziej spójny, a zajęcia przybierały charakter praktyczny. Najlepiej wspominam zajęcia z Doktorem Chamotem, może dlatego że ich treść dotyczyła ściśle mojej ulubionej tematyki historycznej. Pozostając przy wykładowcach  należy podkreślić, że niejednokrotnie poznając zainteresowania swoich studentów „popychali” nas do dalszego działania. W ten sposób mogliśmy poznawać wielu ciekawych ludzi posiadających już konkretne doświadczenie w realizacji projektów w sektorze szeroko rozumianej kultury. Dzięki kontaktom, które udało nawiązać mi się na uczelni zrealizowałem parę projektów związanych z odtwórstwem historycznym, które dopiero zaczynało robić się popularne.
Bractwo rycerskie, w którym działam do dziś, uzyskało statut koła naukowego funkcjonującego przy katedrze Kulturoznawstwa, a jego opiekunem został bydgoski archeolog Robert Grochowski. Otworzyło to wiele nowych możliwości dla naszej grupy, nie tylko pod względem samej rekonstrukcji historycznej. Mogliśmy również zająć się profesjonalnie stroną merytoryczną naszej działalności na większą skale. Naszym pierwszym zrealizowanym przedsięwzięciem był pokaz filmu autorstwa Roberta Grochowskiego „Piękna Stara Bydgoszcz” połączony z krótkim wykładem i dyskusją. Z biegiem czasu podejmowaliśmy się coraz ambitniejszych przedsięwzięć, takich jak planowanie i realizacja imprez rekonstrukcyjnych (których cześć do dziś realizowana jest jako imprezy cykliczne), czy też działalność naukowo – badawcza w dziedzinie historii. Można śmiało powiedzieć, że większa cześć podjętych działań podczas studiów na kulturoznawstwie, pozwoliła mi na rozwój moich osobistych zainteresowań przez pryzmat zdobytej wiedzy i doświadczenia. Dziś owocem tamtych działań jest dalsza wieloaspektowa współpraca mojej osoby z uczelnią. Dodatkowo, działania wspomnianego koła naukowego dały podwaliny pod powstanie Fundacji „Zamek Bydgoski”, która znana jest w Bydgoszczy z organizacji wielu imprez rekonstrukcyjnych.

Swoje trzy lata spędzone na uczelni wspominam bardzo dobrze, oczywiście były momenty zwątpienia zwłaszcza w okresie sesyjnym. Studenci Kulturoznawstwa okazali się jednymi z najbardziej aktywnych na uczelni, świadczy o tym ilość projektów w jakich uczestniczyliśmy bądź też byliśmy autorami. Oczywiście nie przypisuje tutaj całej chwały swojemu rocznikowi bo nasi młodsi następcy równie dobrze sobie radzą, ale to właściwie my jesteśmy pionierami tego kierunku i to nam przypadło przecierać szlaki.

Po ukończeniu studiów licencjackich z dziedziny kulturoznawstwa na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy podjąłem studia magisterskie z dziedziny historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Owe studia ukończyłem w 2011 roku uzyskując tytuł magistra historii. Aktualnie prowadzę własną firmę „Semper Fidelis”, która zajmuje się organizacją imprez i eventów (głównie o tematyce historycznej). Dodatkowo pełnię funkcję Prezesa w Fundacji „Zamek Bydgoski”."

 

Oferty pracy

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-31Fizjoterapeuta – oferta pracyMiejsce pracy : Neuburg koło Ingolstadt/BayernPrzychodnia fizjoterapeutyczna....

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-12Oferta pracy dla Fizjoterapeuty.Fizjoterapeuta praca w Wolfsburgu ....

Młodszy Kontroler Jakości

Oferta wygasa: 2020-02-29Strategicznym obszarem działania firmy jest produkcja i sprzedaż papierów powlekanych. Wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji papieru samokopiującego pozwoliło na rozwinięcie kolejnych produkcji papierów powlekanych, ze szczególnym naciskiem na papiery silikonowa...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl