Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Łukasz Ułanowski

Łukasz Ułanowski
Absolwent Kulturoznawstwa (I stopnia - 2014)

"Od 2011 roku do 2014 roku uczęszczałem na studia I stopnia kulturoznawstwa ze specjalizacją fotografia i techniki multimedialne w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy.
Na studiach angażowałem się w działania związane z fotografią, choć nie brakowało również aktywności związanej stricte z kierunkiem moich studiów. Fotograficznie związany byłem (i dalej jestem) z działaniami w Muzeum Fotografii w Bydgoszczy. Moje zdolności fotograficzne były również niejednokrotnie pożądane przez samą Uczelnię w celu archiwizacji wydarzeń jak i w kontekście inicjatyw artystycznych realizowanych przez Instytut Kulturoznawstwa.
Angażowałem się w przedsięwzięcia kulturalne na terenie i poza terenem uczelni, wymienić tu można: Bydgoski Festiwal Nauki, Noce Muzeów w Muzeum Fotografii, wydarzenia organizowane w Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej oraz w Muzeum Fotografii, konferencje organizowane przez Instytut Kulturoznawstwa, działalność w kole naukowym FILMOWNIA, projekt „Leon Wyczółkowski a region bydgoski”, „Slam Jam”, „UlicArt” oraz projekt dyplomowy „Ochłap”.

W trakcie semestrów skupiałem się bezpośrednio na nauce i rozwoju w zakresie fotografii. Czas wolny pozwalał jednak na przetestowanie swojej wiedzy w praktyce, zajmowałem się więc fotografowaniem dla Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz firmy odzieżowej NANI.

W danej chwili swój czas poświęcam na koordynowanie działań w społecznym domu kultury CZYTELNIA, jednocześnie prowadząc w nim Dyskusyjny Klub Fotograficzny. Moje prace fotograficzne biorą udział w aukcjach Młodej Sztuki w Galerii Sztuki NEXT. Wykorzystuję również swój talent fotograficzny biorąc udział w konkursach fotograficznych na terenie kraju. Na więcej nie pozwala mi czas, gdyż kontynuuję naukę na II stopniu studiów Turystyki i Rekreacji z obszarem Fotografia i media.

Studia licencjackie na pewno mogę zaliczyć do udanych. W szczególności zadowolony byłem z wagi jaką przywiązywano do aspektów praktycznych, podbudowanych oczywiście mocną teorią. Działo się tak zarówno na zajęciach kierunkowych jak i na zajęciach specjalnościowych. Uczelnia pozwalała mi również na kreatywne wykorzystywanie czasu wolnego w zakresie fotografii oraz aktywne uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych, a to miało dla mnie największe znaczenie."


Łukasz Ułanowski zajął I miejsce w ogólnopolskim konkursie fotograficznym "Photo Grants Challenge. Sztuka Wolności", organizowanym przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Doceniona przez internautów i jurorów kolekcja zdjęć Łukasza, nawiązująca do obszarów wsparcia funduszy norweskich i funduszy EOG, powstała w Muzeum Fotografii Wyższej Szkoły Gospodarki. Można ją obejrzeć na stronie: http://photograntschallenge.pl/kolekcje-finalowe/lukasz-ulanowski,6.

Oferty pracy

Asystent/-ka ds. księgowo-administracyjnych

Oferta wygasa: 2030-06-20W związku z organizacją nowego zakładu produkcyjnego telewizorów LCD w Bydgoszczy rozpoczęliśmy proces rekrutacyjny. Oferujemy pracę w międzynarodowym środowisku z możliwością rozwoju i doskonalenia swoich umiejętności. Serdecznie zapraszamy do zgłaszania kandydatur.Asysten...

Pracownik Sekcji Projektowania Matryc

Oferta wygasa: 2018-06-30Firma Sohbi Craft Poland z siedzibą w Ostaszewie to japoński producent komponentów dla branży motoryzacyjnej. Specjalizujemy się w projektowaniu i produkowaniu tłoczników do obróbki metalu oraz wytłaczaniu elementów ze stali, aluminium, miedzi i mosiądzu. Obec...

DORADCA HANDLOWY

Oferta wygasa: 2018-08-30MOTOBUS BYDGOSZCZ...
OffertyTablica Korzyścituba wsg bydgoszczKursy i SzkoleniaPrzedszkolePTEE-marketingOchrona pacjentaAUTOCADAUTODESKBaf kursbaf masterStudiujesz Zyskujesz

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

PROJEKT ABK

Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu 1 stycznia 2018 r. rozpoczęliśmy realizacje projektu pn. „Rozwój Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy”.

W ramach projektu zrealizowane zostaną zadania mające na celu wzmocnienie struktury Akademickiego Biura Karier oraz zwiększenie liczby i dostępności usług, które ABK oferuje studentom. Założenia projektu pozwolą m.in. na: sfinansowanie udziału pracowników ABK w szkoleniach kompetencyjnych, zatrudnienie nowego pracownika ABK oraz zakup narzędzia do diagnozy kompetencji studentów. Ponadto, studenci Wyższej Szkoły  Gospodarki w Bydgoszczy skorzystać mogli będą z takich form wsparcia jak: diagnoza kompetencji, poradnictwo zawodowe, coaching, mentoring oraz monitoring karier zawodowych.

Przedsięwzięcie jest dofinansowane w ramach Programu Akademickie Biura Karier, Konkurs nr POWR.03.01.00-IP.08-00-ABK/17 na projekty dotyczące wspierania świadczenia wysokiej jakości usług przez Akademickie Biura Karier wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś. Priorytetowa III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie: 3.1 Kompetencje w szkolnictwie wyższym).

Szczegółowych informacji dot. Projektu udziela Akademickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, 
e-mail: biurokarier@byd.pl, tel.: (052) 567-07-20.

Termin realizacji: 01.01.2018 r. - 31.12.2019 r.

Całkowita wartość projektu:  356 973,50 zł

Wysokość dofinansowania: 323 429,37 zł