Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

PROGRAMY STAŻOWE W KONGRESIE STANÓW ZJEDNOCZONYCH ORAZ PARLAMENCIE EUROPEJSKIM.

Lantos-Humanity in Action Congressional Fellowship

Każdego roku Humanity in Action wraz z  Lantos Foundation for Human Rights and Justice wybiera grupę młodych osób do odbycia profesjonalnego stażu w Kongresie Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, D.C.
Stażyści mają możliwość przez ponad cztery miesiące pracować w biurach kongresmenów/kongresmenek oraz brać udział w dedykowanych wykładach i seminariach, poznając jednocześnie najważniejsze miejsca Waszyngtonu związane z polityką międzynarodową i działalnością na rzecz praw człowieka. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Jedną z absolwentek  programu jest Marietje Schaake, obecnie europosłanka z Holandii. O swoich doświadczeniach i o ogromnej wartości , jaką miał dla niej staż, opowiada tutaj.

Pat Cox-Humanity in Action Fellowship
Program stażowy pod patronatem Pata Coxa, byłego Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (PE) trwa trzy miesiące. Uczestnicy programu pracują w biurach członków Parlamentu oraz w siedzibach organizacji pozarządowych działających w Brukseli. Poza pracą, przez jeden dzień w tygodniu stażyści biorą udział w wykładach z dziennikarzami, aktywistami oraz odwiedzają miejsca i organizacje istotne dla ochrony praw człowieka oraz globalnej i europejskiej polityki. Wiele osób, które ukończyło Pat Cox Fellowship znalazło pracę  w PE,  instytucjach europejskich i organizacjach pozarządowych w Brukseli. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Program
Stażyści/stki programów Lantos Capitol Hill Fellowship oraz Pat Cox spędzają 4 dni w biurze Posła/nki PE lub Kongresmena/menki bądź w jednym z brukselskich NGO. W tym czasie poznają funkcjonowanie tych biur i blisko współpracują z asystentami polityków/czek. Każdego tygodnia przez 1 dzień odbywa się także specjalny program edukacyjny, który składa się z wykładów, seminariów i wizyt studyjnych, które pomagają lepiej poznać środowisko polityczne i społeczne w Brukseli lub w Waszyngtonie związane z prawami człowieka i globalną polityką.

Koszty
Udział w programach stażowych jest bezpłatny, Humanity in Action pomaga stażystom/kom ubiegać się o stypendia finansujące koszty związane z podrożą, zakwaterowaniem i wyżywieniem.

Warunkiem aplikowania na oba programy stażowe jest ukończenie Humanity In Action Fellowship/ Międzynarodową Akademię Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej.

APLIKUJ JUŻ TERAZ!

Dla kogo?
·osób interesujących się prawami człowieka oraz aktywnym przeciwdziałaniem dyskryminacji i mowy nienawiści,
· zainteresowanych pracą w sektorze pozarządowym oraz instytucjach międzynarodowych,
·studentów i studentek wszystkich kierunków studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych i doktoranckich,
·absolwentów i absolwentek uczelni, którzy ukończyli studia nie wcześniej niż w 2014 roku,
·osób o dobrej znajomości j. angielskiego (program prowadzony jest całkowicie w języku angielskim).

Uwaga! Limit wieku: 28 lat.

Na zgłoszenia czekamy do 23 lutego 2016 roku!

Akademia Praw Człowieka i Aktywności Obywatelskiej to program, podczas którego uczestnicy i uczestniczki pogłębiają swoją wiedzę na temat mierzenia się przez polskie państwo i społeczeństwo z wyzwaniami praw człowieka, transformacji systemowej, budowania społeczeństwa obywatelskiego i umacniania demokracji.

Uczestnicy i uczestniczki biorą aktywny udział w warsztatach, dyskusjach i codziennych prezentacjach. Każdy program podzielony jest na dwie części – pierwsza skupia się na przekazaniu uczestnikom niezbędnej wiedzy podczas spotkań i dyskusji z naukowcami, politykami, doświadczonymi aktywistami, działaczami NGO, dziennikarzami i pracownikami administracji publicznej. Następnie podczas warsztatów rozwijają oni praktyczne umiejętności liderskie i szukają rozwiązań, które pomogą zapobiegać dyskryminacji.

Dzięki temu modelowi nasi uczestnicy rozwijają szereg umiejętności pomocnych w przyszłej karierze zawodowej i działalności społecznej. Pod okiem specjalistów i ekspertów z danych dziedzin pracują w międzynarodowych zespołach i na konkretnych przykładach szukają sposobów na twórcze przeciwdziałanie naruszeniom praw człowieka.

Międzynarodowe programy organizowane przez Humanity in Action skupiają się na relacjach pomiędzy większością społeczeństwa a grupami narażonymi na dyskryminację w odniesieniu do politycznych, społecznych i kulturowych uwarunkowań w danym kraju. Prawa człowieka oraz prawa obywatelskie są rozpatrywane ze współczesnej oraz historycznej perspektywy, ze szczególnym uwzględnieniem doświadczeń II Wojny Światowej i Holocaustu. Każda edycja programu jest niepowtarzalna.

Warszawski program „Inkubator idei”, organizowany po raz jedenasty, będzie odnosił się do aktualnych i najważniejszych problemów społecznych, z którymi boryka się Polska. Poruszymy m.in. kwestię kryzysu migracyjnego, sytuacji kobiet, mniejszości romskiej oraz innych marginalizowanych grup, czy też temat aktywizmu miejskiego i innowacji społecznych.

Berlinie tematy spotkań obejmą przede wszystkim problematykę sytuacji uchodźców oraz wzrastającej wrogości wobec muzułmanów. Ponadto poruszone zostaną kwestie dotyczące pamięci historycznej oraz tożsamości zróżnicowanego niemieckiego społeczeństwa. Podczas programu amerykańskiego w Atlancie uczestnicy będą w szczególności rozważać kwestie rasy i rasizmu, praw obywatelskich, relacji rdzennych Amerykanów z resztą społeczeństwa oraz problematykę imigracji.

Każdy z uczestników po zakończeniu programu realizuje swój „Action Project”, czyli opracowany przez siebie i osobiście wdrożony autorski projekt społeczny. Absolwenci Akademii mogą także brać udział w prestiżowych programach stażowych Humanity in Action, organizowanych np. w Parlamencie Europejskim i  Kongresie Stanów Zjednoczonych, a także korzystać z członkostwa w Humanity in Action Senior Fellows Network.

Programy Humanity in Action są bezpłatne. Ponadto organizator pokrywa koszty zakwaterowania, lokalnego transportu, transportu na konferencję w Atenach i większą część kosztów wyżywienia.

Aplikuj już teraz i dołącz do sieci aktywistów działających na rzecz praw człowieka i społeczeństwa obywatelskiego!

Więcej informacji?

http://www.humanityinaction.org/apply
http://uprzedzuprzedzenia.org/

Email: j.rybicka@humanityinaction.org

Zachęcamy do polubienia strony www.facebook.com/HIAPolska w celu otrzymania najnowszych powiadomień o rekrutacji do programów HIA.

Humanity in Action (HIA) to organizacja non-profit działająca w Bośni i Hercegowinie, Danii, Francji, Holandii, Niemiec, Polsce i USA. Od 1998 roku programy HIA ukończyło ponad 1 500 studentek/ów z całego świata. Głównym celem Fundacji Humanity in Action Polska, która należy do tej międzynarodowej sieci, jest wspieranie młodych ludzi w doskonaleniu wiedzy i umiejętności w dziedzinie praw człowieka i mniejszości oraz aktywizmu, jak również inspirowanie ich do podejmowania działań na rzecz osób i grup dotkniętych dyskryminacją, rasizmem, ksenofobią, antysemityzmem oraz marginalizacją społeczno-ekonomiczną. Poprzez swoją działalność Humanity in Action Polska zachęca młodych do stawania się aktywnymi członkami społeczeństwa obywatelskiego oraz do inspirowania innych do bycia proaktywnymi obywatelami. Za swoją działalność w obszarze dialogu międzykulturowego Fundacja Humanity in Action Polska została wyróżniona prestiżową międzynarodową Nagrodą Międzykulturową (Intercultural Achievement Award) w 2015 roku.

Oferty pracy

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-31Fizjoterapeuta – oferta pracyMiejsce pracy : Neuburg koło Ingolstadt/BayernPrzychodnia fizjoterapeutyczna....

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2020-03-12Oferta pracy dla Fizjoterapeuty.Fizjoterapeuta praca w Wolfsburgu ....

Młodszy Kontroler Jakości

Oferta wygasa: 2020-02-29Strategicznym obszarem działania firmy jest produkcja i sprzedaż papierów powlekanych. Wieloletnie doświadczenie firmy w produkcji papieru samokopiującego pozwoliło na rozwinięcie kolejnych produkcji papierów powlekanych, ze szczególnym naciskiem na papiery silikonowa...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl