Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

PODRĘCZNIK E-WOLONTARIATU

Czym e-wolontariat różni się od wolontariatu tradycyjnego?
W jaki sposób nowe technologie mogą pomóc w realizacji ważnych społecznie działań?
Jak efektywnie współpracować ze społecznościami internetowymi?
Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w pierwszym w Polsce „Podręczniku e-wolontariatu”!

„Podręcznik e-wolontariatu” to praktyczny przewodnik, który w prosty sposób objaśnia tajniki współpracy z wolontariuszami wykonującymi zadania zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Taki sposób współpracy przyda się szczególnie tym organizacjom, które nie mają możliwości przyjęcia do siebie tradycyjnych wolontariuszy lub tych, które pragną rozszerzyć zasięg swoich działań. Istnieje mnóstwo aktywności, które mogą być wykonywane za pośrednictwem sieci: od tłumaczenia dokumentów, przez tworzenie multimediów, po prowadzenie kampanii społecznych w mediach społecznościowych. Warto wykorzystać możliwości stwarzane przez Sieć! Dzięki „Podręcznikowi” przekonacie się, że nie musi to być trudne. Wręcz przeciwnie – może znacznie ułatwić zarówno codzienną pracę organizacji, jak i pracę przy konkretnym projekcie społecznym.

Podręcznik został podzielony na 5 części:
• CZĘŚĆ I. E-WOLONTARIUSZE W TWOJEJ ORGANIZACJI.
W jakich codziennych zadaniach e-wolontariusze mogą wesprzeć organizację pozarządową? Jak ich do tego zachęcić? Jakich narzędzi używać w komunikacji z nimi?
• CZĘŚĆ II: TWÓJ PROJEKT E-WOLONTARIACKI. Na co zwrócić uwagę, podczas tworzenia projektu e-wolontarackiego, np. e-learningu, lub platformy samopomocowej?
• CZĘŚĆ III: E-WOLONTARIAT PRACOWNICZY. W jaki sposób pracownicy mogą włączyć się w e-wolontariat?
• CZĘŚĆ IV: BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE. Jak odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo współpracy on-line?
• CZĘŚĆ V: PRZYDATNE NARZĘDZIA. Spis programów, aplikacji i narzędzi przydatnych we współpracy z e-wolontariuszami.

„Podręcznik e-wolontariatu” dostępny jest w wersji elektronicznej (.pdf, EPUB, MOBI). Można go pobrać bezpłatnie ze strony: www.e-wolontariat.pl.

Publikacja powstała w ramach projektu „Handbook on e-volunteering”, sfinansowanego w ramach Programu „Przemiany w Regionie” – RITA. Jest efektem wspólnej pracy Fundacji Dobra Sieć oraz partnerskich organizacji z Ukrainy: GURT Resource Centre, "Dobra Volya" Volunteering Сenter, Ukraine Social Community oraz Kherson Regional Charitable Foundation Union.
Życzymy owocnej lektury!

W razie pytań/ sugestii zapraszamy do kontaktu:
Marzena Kacprowicz
Fundacja Dobra Sieć
m.kacprowicz@e-wolontariat.pl
tel. 22 825 70 22

Możemy zorganizować dla Was szkolenie z e-wolontariatu!

O Fundacji Dobra Sieć:
Jesteśmy przekonani, że dzięki nowym technologiom zdziałać można dużo dobrego! Promujemy ideę tradycyjnego i internetowego aktywizmu od 2009 r. Uruchomiliśmy pierwszy w Polsce serwis poświęcony wolontariatowi wykonywanemu za pośrednictwem Internetu: www.e-wolontariat.pl, organizujemy konkursy grantowe, akcje wolontariackie (np. Hackathon dla e-wolontariatu, E-volunteering LAB), wydajemy publikacje, prowadzimy badania i szkolenia.

Oferty pracy

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2019-12-30JOB Guide Listopad 2019Fizjoterapia/Niemcy...

Mechanik w Dziale Utrzymania Ruchu

Oferta wygasa: 2020-01-15Polska Press Sp. z o. o. – Drukarnia prasowa działa na rynku od dwudziestu lat, należy do Grupy Wydawniczej Polska Press. Naszym klientom oferujemy profesjonalny druk gazet codziennych i czasopism. Obecnie w związku z rozwojem poszukuje kandydata na w/w stanowisko.Osoby zainteresowane ...

Operator maszyn

Oferta wygasa: 2020-01-15Polska Press Sp. z o. o – Drukarnia prasowa działająca na rynku od 20-lat, należąca do Grupy Wydawniczej Polska Press. W ofercie firmy znajdują się druki gazet na trzech nowoczesnych maszynach drukujących w kolorze MAN UNISET wraz z liniami technologicznymi FERAG do insertowania wkłade...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl