Dla pracowników

Strefa dla studentów i absolwentów
OfertyZaloguj sięZałóż konto

Dla pracodawców

Strefa dla pracodawców
Zaloguj sięZałóż konto

Zakładasz firmę? prowadź księgowość za free!

Program Aktywizacja
1. O projekcie
Program Aktywizacja jest projektem zainicjowanym przez Dolnośląską Grupę Wspierania Biznesu. Stawia sobie za cel propagowanie idei mikroprzedsiębiorczości. Skierowany został do aktywnych osób, pragnących założyć własną firmę, a obawiających się wysokich kosztów związanych z jej obsługą księgową.
Dzięki Programowi Aktywizacja, przedsiębiorca przez okres 12 miesięcy ma możliwość bezpłatnego korzystania on-line ze wszystkich, dostępnych na rynku, narzędzi finansowo-księgowych.
2. Cele Programu Aktywizacja
Celem organizatorów projektu, jest dążenie do szerokiego rozpowszechniania idei podejmowania pracy na własny rachunek. Mikroprzedsiębiorstwa są nie tylko szansą dla rozwoju ekonomicznego regionów w Polsce, ale również szansą na poprawę sytuacji materialnej oraz satysfakcjonująca pracę dla wielu osób. 
3. Kto może zostać beneficjentem projektu ?
Z programu możesz skorzystać, jeśli:
- jesteś początkującym przedsiębiorcą, a działalność gospodarczą założyłeś nie później niż 30 dni temu; 
- jesteś studentem, absolwentem szkoły wyższej 
4. Jak zostać beneficjentem projektu ?
Beneficjentem projektu można zostać za pośrednictwem akademickiego Biura Karier lub w sposób bezpośredni:
Za pośrednictwem Biura Karier
Jeśli jesteś studentem lub absolwentem szkoły wyższej, skontaktuj się z Biurem Karier swojej uczelni. Tam otrzymasz wszelkie potrzebne informacje oraz kod aktywacyjny, za pomocą którego zarejestrujesz się w serwisie.
Bezpośrednio
Jeśli jesteś początkującym przedsiębiorcą, a działalność gospodarczą założyłeś nie później niż 30 dni temu, wyślij zgłoszenie, zawierające krótka informację o firmie oraz kopię wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej, pod adres: biuro@dgwp.pl
5. Minimum formalności, maksimum funkcjonalności
Chcąc przystąpić do projektu, przedsiębiorca powinien zgłosić się do akademickiego Biura Karier lub skontaktować bezpośrednio z Dolnośląską Grupa Wspierania Biznesu. Jeśli spełnia powyższe kryteria, otrzyma kod aktywacyjny, umożliwiający mu założenie konta w systemie wFirma.pl oraz, przez okres 12 miesięcy, bezpłatne korzystanie z Pakietu Księgowość Premium.
6. Czy udział w projekcie wiąże się z jakimiś kosztami?
Przystępując do Programu Aktywizacja, przedsiębiorca przez okres 12 miesięcy korzysta bezpłatnie, logując się do serwisu wFirma.pl, ze wszystkich, dostępnych na rynku, narzędzi finansowo-księgowych.
Po upływie tego okresu może dokonać zakupu jednego z płatnych pakietów dostępnych w serwisie lub korzystać z podstawowego pakietu, który jest bezpłatny.
7. Główne funkcje serwisu wfirma.pl
- fakturowanie
Aplikacja pozwala na wystawianie faktur i innych dokumentów sprzedaży w wielu różnych szablonach. Dokumenty sprzedaży można wystawić w walucie polskiej oraz wielu walutach obcych.
- księgowość 
Szablony księgowe pozwalają wprowadzać dane w sposób łatwy i bez obaw o niezgodność z obowiązującym prawem podatkowym. System sam wylicza i generuje należne zobowiązania podatkowe, jak również deklaracje niezbędne do rozliczeń z instytucjami państwowymi.
zarządzanie kontaktami
Przedsiębiorca ma możliwość stworzenia obszernej bazy danych klientów, w której może archiwizować wszelkie działania wykonane w serwisie.
- kadry
Serwis udostępnia narzędzia pozwalające generować umowy o pracę, umowy o dzieło, umowy zlecenia. Wylicza zobowiązania podatkowe i ubezpieczeniowe wynikające z zawarcia umów oraz sporządza stosowne deklaracje.
8. Korzyści z udziału w Programie Aktywizacja
- oszczędność czasu
Program jest tak skonstruowany, aby automatycznie wykonywał bądź ułatwiał realizacje określonych zadań.
- oszczędność pieniędzy
Koszty prowadzenia działalności można znacząco pomniejszyć o koszty usług księgowych, zakupu oprogramowania oraz jego aktualizacji.
- łatwość obsługi
Serwis oferowany w ramach projektu jest bardzo prosty w obsłudze, tak by nie sprawiał trudności początkującym przedsiębiorcom.
- łatwość dostępu 
To przedsiębiorca decyduje kiedy chce pracować na programie, nie ogranicza go ani czas ani miejsce. Jeżeli tylko dysponuje dostępem do Internetu  może zająć się sprawami firmy nawet przebywając na urlopie za granicą.
- nieograniczony dostęp do danych
W każdej chwili przedsiębiorca ma możliwość sprawdzenia, jak kształtują się jego przychody i koszty na przestrzeni miesięcy. Wszystko to bez pracochłonnego  wertowania segregatorów  z dokumentami czy tworzenia zestawień w Excelu.
- uniwersalność oprogramowania
wFirma.pl jest zbiorem wszystkich dostępnych na rynku on line narzędzi finansowo-księgowych. Nad aktualizacją przepisów prawa podatkowego czuwa, współpracujące z DGWP, biuro rachunkowe ABR Finanse, od 17 lat działające na rynku dolnośląskim.

Zapraszamy do skorzystania z Programu Aktywizacja !
 

Oferty pracy

People Resource Planner - Koordynator HR

Oferta wygasa: 2019-09-30ALL NRG to międzynarodowa firma zatrudniająca blisko 700 pracowników. Nasza główna siedziba znajduje się w Aarhus w Danii. Zajmujemy wiodącą pozycję na świecie jako dostawca wysoko wykwalifikowanych rozwiązań dla sektora energetycznego na lądzie i na morzu. Koncentrujemy si...

Tłumacz j. ukraińskiego

Oferta wygasa: 2019-10-20B-Act Sp. z o. o. jest bydgoską firmą konsultingową z kapitałem polskim, która od 1994 roku realizuje inwestycje z zakresu:budownictwa drogowego,budownictwa kubaturowego (w tym użyteczności publicznej),budownictwa hydrotechnicznego,budownictwa przemysłowego,budownictwa wodno-ściekoweg...

Fizjoterapeuta

Oferta wygasa: 2019-11-30Fizjoterapeuta Nürnberg, Amberg, Bayreuth oraz ponad 300 innych ofert.NÜRNBERG, AMBERG, REGENSBURG...
Tablica KorzyściStypendia dla studenta

O NAS

Biuro Karier WSG zostało powołane, aby służyć młodym ludziom w wyborze drogi rozwoju zawodowego oraz promować postawy przedsiębiorcze. Pomagamy zdobyć wiedzę na temat sposobów poszukiwania pracy, i uczymy, jak być konkurencyjnym na rynku pracy. BK nie pobiera za swoje usługi żadnych opłat. Z naszych usług mogą korzystać wszyscy studenci i absolwenci WSG oraz innych uczelni wyższych, a także licealiści oraz pracodawcy.

Kontakt

Akadmickie Biuro Karier Wyższej Szkoły Gospodarki

ul. Garbary 3, 85-229 Bydgoszcz
bud G, pok. G102
tel. (52) 567-00-62
tel. 509-225-167
e-mail: 
biurokarier@byd.pl